14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Како на Хорор филм: Во Битолската болница еден прима инфузии другите двајца...

Како на Хорор филм: Во Битолската болница еден прима инфузии другите двајца до него мртви !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија фотографии споделени од страна на профилот Vasco Beleski, на која што јасно се гледа како додека пациенти примаат инфузија, до нив на креветите има мртовци.

„БАРАМ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ДА СИ ДАДЕ ОСТАВКА И ХИТНО ДА СЕ ФОРМИРА НОВА ВЛАДА НА ЕКСПЕРТИ“ стои во Фејсбук статусот со споделената фотографија на Васко Белески.

-Овие фотографии се направени во Болница во Битола. Од четири кревети, двајца примаат инфузија , на другите два кревети има два лешеви. Под хитно оставка на министерот Филипче заедно со Заев. Полошото тек доаѓа, пишува тој.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -