13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Пациент ги снима болничките услови во битолската болница: За да не ви...

Пациент ги снима болничките услови во битолската болница: За да не ви капи вода од цевките на глава, ставиле чадор !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секојдневно сме сведоци на лошите болнички услови во Македонија. Пациентите од ден на ден се повеќе споделуваат вознемерувачки содржини на социјалните мрежи од лошите услови во болниците, во вецињата нема светло, од цевките капи вода а тие поставиле чадор, и оваа сјалица што свети ја купивме ние пациентите зборува хоспитализираниот пациент на самото видео.

Во продолжение ви го прикажуваме видеото кое кружи на социјалната мрежа Фејзбук, а е прикачено на страната Без Пардон.

РЕКЛАМА
- Реклами -