21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Свет Светот загуби голема фудбалска легенда: Почина Диего Армандо Марадона!

Светот загуби голема фудбалска легенда: Почина Диего Армандо Марадона!

Translate (Eng):[gtranslate]

Аргентинските медиуми пред неколу минути објавија шокантна вест – почина Диего Армандо Марадона!

Оваа вест ја шокираше светската фудбалска јавност, и покрај добро познатата ситуација дека постојано боледуваше изминативе години. Поголемиот дел од аргентинските фанови се уште не веруваат во веста која за само неколку секунди го обиколи светот.

РЕКЛАМА
- Реклами -