27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: „Фаланга“ и „Лозари“ се тепаа пред дербито во Штип!

ВИДЕО: „Фаланга“ и „Лозари“ се тепаа пред дербито во Штип!

Translate (Eng):[gtranslate]

На фудбалските стадиони не е дозволено присуство на навивачи поради превенција од ширење на ковид-19, ама пред големото дерби на Истокот во Штип меѓу Брегалница и Тиквеш дојде до судир на двете навивачки групи.

„Фаланга“ и „Лозари“ се судрија на влезот во градот. Штипски „М Нет“ објави видео од тепачката, а толпата ја разделуваше полицијата, која мораше да интервенира.

  • Видео од тепачката во Штип:

РЕКЛАМА
- Реклами -