22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Свет Маж нападна жена во автобус бидејќи не носеше маска (ВИДЕО)

Маж нападна жена во автобус бидејќи не носеше маска (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Маж во автобуската линија 23 вербално нападна жена која одби да излезе од возилото поради неносење маска, а на социјалните мрежи заврши видео од кавгата.

Имено, возачот на автобусот не сакал да ја напушти стартната станица поради жена која одбила да стави маска, па излегол од возилото, така што ситуацијата ескалирала кога еден од патниците, видно изнервиран, и пришол на жената и ја нападнал:

Дали сакате да ве избркам? Зошто малтретирате луѓе, излезете и оставете ги другите! – рече патникот на жената која одби да ја стави маската.
Ситуацијата скоро прераснала во физички конфликт кога мажот со рака удрил во кабината на возачот, заканувајќи и се на дамата.

РЕКЛАМА

Кој те праќа, пе*еру, пе*ерчино! Кој те праќа? Пи*ко една! – извикувала „дамата“.
Погледнете го видеото од оваа дискусија подолу:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

- Реклами -