18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Стружанец со својот камион се забил во полициско возило.

Стружанец со својот камион се забил во полициско возило.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 09.15 часот на ул. „Ќемал Сејфула“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „ивеко“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Д.Љ.(27) од Струга и патничко возило „рекстон“, сопственост на МВР, управувано од А.А.(28) одСкопје.
Во незгодата, А.А. и сопатникот од возилото „рекстон“ се здобиле со повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -