22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија (Видео) Со светлосна и звучна сигнализација, вработените во ЈЗУ Струга му оддадоа...

(Видео) Со светлосна и звучна сигнализација, вработените во ЈЗУ Струга му оддадоа последна почит на прерано починатиот доктор Владимир Кочоски !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес точно напладне возилата за брза помош на Здравствен дом и возилата од Општа болница во Струга со светлосна и звучна сигнализација му оддадоа последна почит на прерано починатиот доктор Владимир Кочоски.

Доктор Владимир Кочоски беше истакнат и ценет лекар, кој несебично се жртвуваше во спасувањето на многу човечки животи. Од цела држава доаѓаа пациенти кај него. Оваа е голема загуба за нас, за медицината, за семејството.

РЕКЛАМА
- Реклами -