21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Лекот „Фавира“ веќе го има во аптеките, една кутија чини 5.100 денари

Лекот „Фавира“ веќе го има во аптеките, една кутија чини 5.100 денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Лекот „Фавира“ (Фавипиравир), кој помага при лекување на ковид-19 во раната фаза на болеста, веќе се наоѓа во малопродажба и во Македонија, објави Плусинфо.

Едно пакување од лекот „Фавира“ содржи 40 таблети и се продава по цена од 5.100 денари.

Лекот се издава само на лекарски рецепт.

РЕКЛАМА
- Реклами -