17.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Заев го збогати македонскиот јазик со два нови збора – шамата и...

Заев го збогати македонскиот јазик со два нови збора – шамата и живогребност?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако се „прослави“ со познавањето странски јазици, пред сè српски и англиски,
премиерот Зоран Заев се истакна и со збогатување на македонскиот јазик со два нови
збора – шамата и живогребност?!

РЕКЛАМА
- Реклами -