15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Мвр на нозе: Ограбен магацин за марихуана во село Јосифово.

Мвр на нозе: Ограбен магацин за марихуана во село Јосифово.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 04.12.2020 околу 03.00 часот, во Полициска станица Валандово е пријавена кражба на марихуана од склад за марихуана на фирма во с.Јосифово. СВР Струмица презема интензивни мерки и активности за целосно расчистување на пријавеиот настан.

Според извори на Skopje1.mk марихуаната е одземена со користење на насилни методи, при што лицата кои со маски фантомки и најверојатно наоружани провалиле во објектот го врзале лицето кое вршело обезбедување на складиштето за марихуана.

РЕКЛАМА
- Реклами -