23.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Пациент не дозволувал медицински персонал да влезе во неговата соба

Пациент не дозволувал медицински персонал да влезе во неговата соба

Translate (Eng):[gtranslate]

Нарушување на јавниот ред и мир со агресивно однесување кон медицинскиот персонал вчера во СВР скопје било пријавено од страната на обезбедувањето на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

По интервенција на полициски службеници, опремени во заштитна облека, лицето се смирило и констатирано е дека станува збор за 60-годишниот С.В. од Куманово, кој не сакал да ги пушти медицинските лица да влезат во неговата болничка соба.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.4 од ЗППЈРМ, а С.В. ќе остане на понатамошно лекување во центарот, соопшти полицијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -