12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Стојанче: Никој не може да ми забрани да кршам ќерамиди со глава...

Стојанче: Никој не може да ми забрани да кршам ќерамиди со глава во мојот дом, тоа мене ми е спорт, и живеам за тоа.

Translate (Eng):[gtranslate]

Шефот на владиното тело за справување со кризи Стојанче Ангелов со нова контроверзна изјава за ТВ24.

Екс генералот во интервју кое е посветено на битката против Ковид-19 објаснува дека никогаш не рекол дека ќе запре да крши ќерамиди со глава туку дека ќе прекине да го прави тоа безгрижно.

Во иднина ќерамидите ќе ги кршел со грижи, вели за ТВ24.

РЕКЛАМА

Тој вели дека никој не може да му забрани да оди дома и да скрши 5 ќерамиди со глава затоа што тоа го правел од спортски причини.

- Реклами -