27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Заев: Таман работа да му се лутам на господинот Црвенковски.

Заев: Таман работа да му се лутам на господинот Црвенковски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Не му се лутам на Бранко Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“ на Канал 77.
– Таман работа ако му се лутам,. Тоа знаење кое е втемелено како и кај сите други политичари може да придонесат многу. Во ЕУ земјите како и во нашиот регион има такви претседатели, кои се уште се активни. За мене тоа е коректив на политиките – рече Заев во врска со писмото со критики кое поранешниот претседател на СДСМ го упати деновиве.

За тоа, дали стравува од смена од чело на партијата тој порача: Ако некој смета дека Заев треба да биде променет, бујрумте во април.

РЕКЛАМА
- Реклами -