18.8 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Политико до Заев: „Жена ми не сум ја видел една година, нека...

Политико до Заев: „Жена ми не сум ја видел една година, нека се викаме Вукоје*ина“ само да имаме сопствена држава.

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи е актуелно видео креирано од сопственикот на Мактел.мк и своевремен уредник на емисијата „Политико“, Саше Ивановски.

Во видеото Саше со погрдни зборови и пцовки се обраќа до Зоран Заев каде што му порачува: „Жена ми не сум ја видел една година, децата си ги заборавив. Дај ни држава која може да се вика и Вукоје*ина, само дај ни сопствена држава“.

РЕКЛАМА
- Реклами -