21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Тешко болно дете од Клиниката за детски болести пренесено на лекување во...

Тешко болно дете од Клиниката за детски болести пренесено на лекување во Италија

Translate (Eng):[gtranslate]

Специјален медицински тим од Институтот “Џанина Џаслини” од Џенова – Италија, денеска од Универзитетската клиника за детски болести изврши транспорт на дете со сложена клиничка слика во болницата во Италија.

Директорката на Клиниката Аспазија Софијанова, целиот медицински тим од одделението за интензивна нега и лекување и онколошкото одделение го подготвија малиот јунак за нов животен предизвик.

Специјален медицински тим од Институтот "Џанина Џаслини" од Џенова – Италија, денеска од Универзитетската клиника за…

Posted by Detska Klinika on Saturday, December 5, 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -