13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Свет Малиот Предраг секое утро на школо оди со неговиот трактор, 4...

Малиот Предраг секое утро на школо оди со неговиот трактор, 4 километри возење со трактор за него е ситница !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

За оваа приказна раскажува и учителот на Предраг. Кога за првпат влегов во училницата бев изненаден здогледав само две дечиња во училницата а во школскиот двор паркиран трактор. Малечкиот Предраг пред камаерата раскажува дека мора да патува по 4 километри секој ден но тоа за него е ситница, бидејќи тој знае да управаува и со камион а после школо товари и дрва со него.

Во продолжение погледнете го видеото.

РЕКЛАМА
- Реклами -