19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Пронајдени здрави и живи двајцата гевгеличани кои беа загубени на планината Кожув

Пронајдени здрави и живи двајцата гевгеличани кои беа загубени на планината Кожув

Translate (Eng):[gtranslate]

Двајцата повозрасни гевгеличани кои залтутаа кодека планинареле на Кожуф се пронајдени. Двјацата се во добра состојба информираат нивните блиски.

Луѓето залутале поладнево и во мракот го загубиле патот. Во потрагата која траеше неколку часа учествуваа полицијата и ловечките друштва од регионот кои добро го познаваат теренот.

РЕКЛАМА
- Реклами -