13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Забава Охридскиот Јутјубер преку видео запис ќе ви покаже како звчат и како...

Охридскиот Јутјубер преку видео запис ќе ви покаже како звчат и како изгледаат македонските фолкери.

Translate (Eng):[gtranslate]

Очигледно сите од естрадата почитуваат одреден „турбофолк кодекс“ кој не може да не се забележи. Затоа „Wik Kakarotski“ одлучи сите да ги преточи во неговата песна „Ах тие очи зелени“. Видео записот е сниман во центарот на градот Охрид и во снимањето не е повредено ниедно животно !!! 🙂

РЕКЛАМА
- Реклами -