14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Кој друг ако не отец Оливер: 31-годишната девојка која молеше за помош...

Кој друг ако не отец Оливер: 31-годишната девојка која молеше за помош уште утре ќе добие дрва.

Translate (Eng):[gtranslate]

Помагајте! Вие што имате повеќе, дајте им на тие што немаат ништо. Ова е неговата порака до сите граѓани. „Свети Спас“ работи под покровителство на Македонската православна црква и со благослов од нејзиниот поглавар г.г. Стефан.

Мек на збор, љубезен, тивок и кроток… На прв поглед вака изгледа отец Оливер Петровски од Драчево, кој раководи со хуманитарната организација „Свети Спас“. Но, овој човек сета негова кроткост за неколку секунди ја претвора во бунтовност и борба кога ќе слушне лелек за помош.

По добиени информации кои ставија сомнеж на овој случај, нашата хуманитарна организација реши прво да го испита овој случај, а потоа да реагираме согласно сознанијата кои ќе ги добиеме. Благодарност до сите кои се пријавија да помогнат, но и до сите кои нѝ дадоа дополнителни информации.
…………………………………………………………………..
Нашата хуманитарна организација разговараше со Марија и во разговорот нѝ кажа дека во моментов најпотребни им се дрва за огрев. Се надевам дека до сабота ќе успееме да собереме средства и дека во сабота ќе ја израдуваме дека нема потреба да се грижи за огревот. Сите кои можат и сакаат да помогнат нека ми пишат во инбокс.
Бог да ве благослови!!!

Напиша отец Оливер на неговиот Фб профил.

РЕКЛАМА
- Реклами -