18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија За Дуа Липа не само што ајварот потекнувал од Албанија, исто така...

За Дуа Липа не само што ајварот потекнувал од Албанија, исто така и ќебапите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поп-пејачката Дуа Липа (25) уште еднаш ги налути фановите и следбениците на социјалните мрежи. Откако изјави дека ајварот е производ од Албанија, таа сега ги присвои и ќебапите како „албански специјалитет“.

На Инстаграм профилот на нејзиното момче, манекенот Анвар Хадид (21), беа објавени фотографии од ресторан во кој пејачката јадела ќебапи и ги нарекла албанско јадење.

Дуа Липа претходно беше мета на злобни коментари бидејќи пред неколку месеци во емисијата „Hot ones“ со Шон Еванс (34) изјави дека ајварот е албански деликатес, што секој мора да го испроба пред да умре.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anwar Hadid✨❤ (@crazy_aliens1)

РЕКЛАМА

- Реклами -