11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Заев: Вакцина ќе има за сите, денес плативме за 838.000 вакцини

Заев: Вакцина ќе има за сите, денес плативме за 838.000 вакцини

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев на гостување на „Топ Тема“ на Телма, рече дека денеска државата платила за набавка на 838 илјади вакцини против Ковид-19.

Вакцините треба да пристигнат на почетокот на идната година, односно некаде во март.

 

РЕКЛАМА

Како што е познато, и како што најави министерот Венко Филипче, први ќе се вакцинираат здравствените работници, војската и полицијата.

Филипче во текот на минатата недела најави дека здравствениот систем се подготвува за вакцинација на населението.

- Реклами -