22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Комисијата за заразни болести ќе одлучува за можни затворања на угостителите за...

Комисијата за заразни болести ќе одлучува за можни затворања на угостителите за празниците !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Зимскиот распуст можно е да почне порано поради празниците. Препораките од епидемиолозите се дека учениците треба порано да завршат со настава.

Здравствените власти не ја отфрлаат можноста да се донесе одлука за предвремено почнување на зимскиот распуст. Од понеделник ќе се дискутира и за ова прашање велат членови на Комисијата за заштита од заразни болести за Сител.

„Следната недела ќе разговараме и ќе донесеме одлука дали треба зимскиот распуст да почне порано. Направивме анализа и врз основа на сите фактори ќе се формира став по ова прашање. Ќе има и други рестриктивни мерки кои ќе ги соопштиме до средината на наредната седмица, велат од Министерство за здравство.

РЕКЛАМА
- Реклами -