Заев за Николов: Срцето на македонскиот исток останува во сигурни раце !!!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција истакна дека денешните избори во Штип биле безбедни по здравјето, а гласачите им испратиле порака и на бојкотирачите на изборите, ВМРО-ДПМНЕ.

Заев честитајќи му ја победата на Николов истакна дека срцето на македонскиот исток останува во сигурни раце.

-Победи Штип и желбата да продолжи развојот и напредокот на градот. Довербата многу значи и ќе ја оправдаме. Граѓаните на Штип денеска испратија порака и до бојкотирачот, блокирачот кој повторно избега од својот народ. Граѓаните го казнија неодговорното однесување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ кон Штип и центарот на македонскиот исток. Кажаа да за напредокот на Штип, да – за грижа одговорност и стабилност, не за блокадите, за бојкотот, за лаги стравови и хистерии. Не дозволува овој наш народ блокади, кочења и уништувања, рече Заев.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here