16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Uncategorized @mk Прво му ја скинаа опашката на Бикот, па сега задникот му го...

Прво му ја скинаа опашката на Бикот, па сега задникот му го наполнаа со ѓубре !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Овие фотографии од скулптурата „Бик“, снимени вечерва на улицата Македонија во Скопје се само уште една илустрација на нашата безобразност и некултура.

Опашката на бикот, дело на авторот Дарко Дуковски, беше скршена пред околу две години, а Музејот на современа уметност вети дека ќе биде поправена, но очигледно е дека е полесно скулптурата да се искористи како корпа за отпадоци и да се наполни со ѓубре.

РЕКЛАМА
- Реклами -