21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Филипче: Само со вакцината против Ковид 19, е единствениот начин да го...

Филипче: Само со вакцината против Ковид 19, е единствениот начин да го вратиме животот во нормала

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче, повика граѓаните да се вакцинираат, кога ќе пристигне новата вакцина против Ковид 19.

,,Благодарение на вакцините во светот се искоренети многу болести како паротитот, полиото и морбилите. Вакцините против кооронавирусот се целосно безбедни, а вакцинацијата е единствен начин да ставиме крај на пандемијата и да го вратиме животот во нормала“-вели Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -