Филипче: Само со вакцината против Ковид 19, е единствениот начин да го вратиме животот во нормала

Министерот за здравство, Венко Филипче, повика граѓаните да се вакцинираат, кога ќе пристигне новата вакцина против Ковид 19.

,,Благодарение на вакцините во светот се искоренети многу болести како паротитот, полиото и морбилите. Вакцините против кооронавирусот се целосно безбедни, а вакцинацијата е единствен начин да ставиме крај на пандемијата и да го вратиме животот во нормала“-вели Филипче.

 

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here