22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Заев: Јас ќе бидам во првите во Северна Македонија што ќе ја...

Заев: Јас ќе бидам во првите во Северна Македонија што ќе ја прми вакцината против Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешната прес конференција премиерот Заев изјави дека тој ќе биде меѓу првите кој ќе ја прими вакцината против Ковид-19.

Со ова премиерот Зоран Заев истакна дека сака да даде личен придонес во борбата против пандемијата.

Претходно, и Филипче и претседателот Стево Пендаровски најавија дека ќе бидат меѓу првите кои ќе се вакцинираат за да бидат пример пред граѓаните.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -