19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Сашо Точков разрешен од директор на Центар за јавно здравје Охрид

Сашо Точков разрешен од директор на Центар за јавно здравје Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Сашо Точков разрешен од позицијата директор на Центар за јавно здравје Охрид.

Причините за неговото разрешување засега не се познати.

Тој на оваа позиција беше поставен во 2017 година, а претходно беше вработен во оваа здравствена установа.

РЕКЛАМА

Точков е актуелен претседател и на ОО Црвен Крст Охрид.

- Реклами -