11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаАпел за помош: Изгубено е женско лице од Прилеп, потребно е секој...

Апел за помош: Изгубено е женско лице од Прилеп, потребно е секој кој е во можност да се вклучи во потрагата (Фото)

Изгyбено е женско лице, на 50-годишна возраст (Весна Николоска, сопственик на слаткарницата Дизниленд Трејд-Прилеп).

Жената го напишитла домот синоќа околу 23 часот, и оттогаш и се губи трагот. Последно е видена на патот кон вештачкото езеро, во близина на касарните.

Фотографија од безбедносните камери од домот

Облечена е во светли долни тренерки и носи темна сиво – црна јакна. Секој кој има информации да се обрати на тел:

075 480 598, 076 473 193, 070 565 330

Во потргата се вклучени и спаситеслката служба на „Златоврв“ која упатува апел и повик, луѓе – доброволци, да се вклучат во потрагта, кои можат да помогнат во потрагата на Весна.

Потребно е со себе да носат, топла облека, топли обувки и челни ламби, со цел да можат подолго да се вклучат во потрагата на исчезнатата прилепчанка! Секој оној кој има некакво сознане за ова лице, можат да се обратат до спасителската служба 078 520 792. Се молат сите кои имаат информации, било какви, да се јават на телефоните кои се посочени погоре, за да помогнат во барањето на Весна.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...