12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Во Македонија почина досега најмладата медицинска сестра – жртва на коронавирусот

Во Македонија почина досега најмладата медицинска сестра – жртва на коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Унијата на ЗМСТАС (Здружение на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри) изрази жалење за прерано згаснатиот живот на 40-годишната сестра Ирена Дојчиновска Милошевска од Геронтолошкиот завод „13ти Ноември“ во Скопје.

 

Почитувани членови со голема жалост соопштуваме за прерано згаснатиот живот на досега најмладата медицинска сестра -…

Posted by ЗА НАС – Здружение на мед.сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри on Wednesday, December 16, 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -