25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Кластерот Штип ги даде првите резултати: Николовски позитивен на ковид-19

Кластерот Штип ги даде првите резултати: Николовски позитивен на ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Вицепремиерот Љупчо Николовски предмалку соопшти дека е позитивен на коронавирусот. Неговиот позитивен тест доаѓа шест дена по одржувањето на вонредните локални избори во Штип, кои тој ги оцени како „безбедни по здравјето“, а за кои опозицијата постојано алармираше дека е ризично да се одржуваат во ова време.

republika

РЕКЛАМА
- Реклами -