7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Гужва и пред Скопскиот аеродром: Македонците од дијаспората се враќаат за празниците...

Гужва и пред Скопскиот аеродром: Македонците од дијаспората се враќаат за празниците дома.

Translate (Eng):[gtranslate]

Преполн е просторот пред влезот на Скопскиот аеродром вечерва од роднини кои ги чекаат својте блиски да слетаат од европските градови за празниците да ги прослават дома.

Пораки и фотографии од пред аеродромската зграда вечерва биле испратени до портали на албански јазик, јавува Тетова 1.

РЕКЛАМА
- Реклами -