21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Ексклузивно: Голема акција за заплена на дрога во струмичко Ново село

Ексклузивно: Голема акција за заплена на дрога во струмичко Ново село

Translate (Eng):[gtranslate]

Tелевизија 24 екслузивно дознава дека вечерва мобилната екипа на царинската управа направила голема акција за заплена на дрога во струмичко Ново село.

Според неофицијални извори од Cаринската управа запленета е поголема количина на дрога марихуана. Според информациите се работи за огромна заплена сместена во цел камион.

Повеќе официјални информации за акцијата се очекуваат во текот на утрeшниот ден.tv 24

РЕКЛАМА
- Реклами -