25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Кривична пријава за Албанец во Охрид: Со кајче се обидел да прошверцува...

Кривична пријава за Албанец во Охрид: Со кајче се обидел да прошверцува дрога !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Ј.(31) од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Тој, на 23.11. 2017 со чамец пристигнал на брегот на Охридско езеро и кај сливот на реката Сатеска оставил торби со 62 пакувања со 58.9 килограми марихуана, 174 грама хероин, 150 грама хашиш и едно шише со течен хашиш.

РЕКЛАМА
- Реклами -