31.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Листата е ажурирана: Погледнете дали и вие добивте 6.000 денари помош од...

Листата е ажурирана: Погледнете дали и вие добивте 6.000 денари помош од владата !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Надлежните објавија ажуриран список на кој граѓаните ќе можат да проверат дали им следува финансиска помош од Владата во висина од 6 000 денари. Станува збор за четвртиот пакет мерки за справување со последиците од Ковид-19.

Финансиската поддршка е наменета за граѓани со низок доход, корисници на пензија, корисници на право на социјална сигурност на стари лица, млади лица на возраст од 16 до 29 години, самохран родител, деца без родители и родителска грижа, уметници и други лица кои вршат дејност во културата, филмски работници и естрадни уметници

Граѓаните на овој ЛИНК можат да извршат проверка, доколку го внесат матичниот број.

РЕКЛАМА
- Реклами -