7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Огромна гужва на границите: Иселениците се враќаат дома за празниците !!!

Огромна гужва на границите: Иселениците се враќаат дома за празниците !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Иселениците се враќаат во своите земји по повод претстојните празници.

Колона од автомобили кои чекаат влез може да се забележат на граничните премини меѓу Унгарија – Србија, Хрватска – Србија и Србија – Македонија.

За потсетување, мерката според која е дозволен влез во Србија со негативен тест за ПЦР, а за граѓаните кои го немаат, пропишаната домашна изолација од 10 дена, наместо утре, како што првично беше решено, ќе стапи на сила од понеделник, 21 декември.

РЕКЛАМА

Во продолжение во живо од граничните премини:
тв 21

- Реклами -