17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Прилепчанката Весна Николоска по која се трагаше е најдена удавена во...

Прилепчанката Весна Николоска по која се трагаше е најдена удавена во езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Прилепчанката Весна Николоска на возраст од 50 години по која се трагаше е најдена удавена во езеро, дознава Фактор од нејзини блиски роднини.

Последни кои ја виделе жената во близина на Мермерното езеро биле неколку деца, по што жената ја снемало.

Таа на 16 месецов во 23 часот излегла од дома, по што не се вратила. Многу доброволци, но и надлежните се вклучија во акција за нејзино пронаоѓање.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -