21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Судот одлучи: Американецот Рој Чарлс Валер осуден на 897 години затвор.

Судот одлучи: Американецот Рој Чарлс Валер осуден на 897 години затвор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Американецот Рој Чарлс Валер (60), сериски силувач кој цели 15 години тероризираше жени во Северна Калифорнија, остатокот од својот живот ќе го мине зад решетки, откако е осуден на 897 години затвор.

Валер во периодот од 1991 до 2006 година нападнал голем број жени во Калифорнија, упаѓајќи им во домовите, каде потоа ги силувал, јави Си-Ен-Ен.

Неколку од своите жртви тој прво ги киднапирал и насила ги носел до банкомат за да ги ограби. Валер бил идентификуван според траги од ДНК, а некои од неговите жртви сега имаат повеќе од 80 години.

РЕКЛАМА
- Реклами -