7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаМвр си спие: Поминаа 7 дена откако пратеникот Исмаил Јахоски ЈАВНО го...

Мвр си спие: Поминаа 7 дена откако пратеникот Исмаил Јахоски ЈАВНО го покажува заокруженото ливче по гласањето во Пласница !!! (Видео)

Помина една недела откако „360 степени“ објави како пратеникот Исмаил Јахоски ЈАВНО го покажува заокруженото ливче по гласањето во Пласница а ниту #МВР ниту #JO Јавното обвинителство не кажуваат дали ќе постапуваат (или не) за ПPЕКPШУВАЊЕ НА ТАЈНОСТА НА ГЛАСАЊЕТО!!!
Дали јавното обвинителство, или мега популарната Рускоска или било кој друг ќе поднесат кривична пријава против Исмаил Јахоски според КЗ, Член 163, став 1 за ЈАВНО ГЛАСАЊЕ каде е предвидена КАЗНА ЗАТВОP од НАЈМАЛКУ 3 години?!❗
Член 163, став 1 од кривичниот законик вели:„Тој што при избори или при гласање ќе ја повреди тајноста, ќе се казни со ЗАТВОP најмалку ТPИ ГОДИНИ”

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...