30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Свет Американскиот претседател Бајден ја прими вакцината пред Тв камерите. (Видео)

Американскиот претседател Бајден ја прими вакцината пред Тв камерите. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, јавно пред телевизиските камери ја прими првата доза од вакцината против ковид-19 на компаниите „Фајзер“ и „Бионтек“.

Целта на јавното вакцинирање е да се убеди јавноста дека вакцината е безбедна.

„Го правам ова за да покажам дека луѓето треба да бидат подготвени да се вакцинираат кога вакцината ќе биде достапна. Немате за што да се грижите“,

РЕКЛАМА

рече Бајден.

- Реклами -