7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Владата донесе одлука за забрана на летови од Велика Британија и Северна...

Владата донесе одлука за забрана на летови од Велика Британија и Северна Ирска поради новата мутација на вирусот !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата ги забрани сите летови од Велика Британија во земјава, соопшти премиерот Зоран Заев, по појавата на мутацијата на ковид-19.

Комисијата за заразни болести утрово препорача 14-дневна изолација за патниците од Британија за патниците од Велика Британија ако влезат преку патни гранични премини.

„После најновите информации поврзани со појавата на забрзано ширење на коронавирусот во Велика Британија, на денешниот главен кризен ковид-штаб донесовме одлука за забрана за сите летови од Велика Британија во Северна Македонија. Дополнително, се воведува и задолжителна 14-дневна самоизолација за сите патници што по воздушен или копнен пат, директно или индиректно пристигнуваат од Велика Британија во Северна Македонија“, напиша Заев на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -