12.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Голем дел од украдената марихуана од Јосифово заврши во Косово, откри Заев

Голем дел од украдената марихуана од Јосифово заврши во Косово, откри Заев

Translate (Eng):[gtranslate]

Дел од двата тона марихуана украдени од Јосифово завршил во Косово, откри денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања по промоцијата на владиниот план „Акција 21“ за следната година.

– Се работи со службите за да се стигне до крај и да се изведат одговорните пред лицето на правдата, рече Заев.

Изјавата на Заев следи откако МВР неколку дена апелираше на трпение додека да се заврши истрагата. Заев потврди дека голем дел од марихуаната преработена и спакувана завршил надвор од границите на државата.

РЕКЛАМА

Во акцијата во селото Мојанци пронајдени беа само 231 килограм марихуана.