21.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец остана без виза и без пари: Жител на село Мешеишта го...

Охриѓанец остана без виза и без пари: Жител на село Мешеишта го прелажал дека ќе му обезбеди америчка виза.

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Б.(53) од селото Мешеишта, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Тој, во текот на оваа и мината година, на лице од Охрид му ветувал дека може да му обезбеди виза за САД и доведувајќи го во заблуда, во два наврати побарал и добил сума од 2000 американски долари, истакна Димоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -