17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Спасовски: Ви ветувам дека Груевски ќе се врати во земјава и ќе...

Спасовски: Ви ветувам дека Груевски ќе се врати во земјава и ќе ја одлежи својата затворска казна !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Некогашниот премиер на Македонија, Никола Груевски веќе втората година е во Унгарија. Неговото бегство предизвика низа реакции и критики кон Министерството за внатрешни работи поради тоа што „дозволиле Груевски да избега“.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е убеден во нешто друго. Тој за ТВ 24 вели:

„Груевски ќе се врати во земјава и ќе ја одлежи својата казна“, истакна Спасовски во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24.

РЕКЛАМА
- Реклами -