18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСпасовски: Нема повеќе кинење казни, и таткоми сега си плати казна !!!

Спасовски: Нема повеќе кинење казни, и таткоми сега си плати казна !!!

„Само 5 дрегери за алкотестирање имавме во цела држава и 8 апарати за мерење на брзина (радари). Моравме да набавуваме нови. За камерите, пак, кои се поставени сега во земјава, тие се во функција на државна безбедност вели Спасовски за тв 24. Во 2021 ќе реализираме камери за сообраќајни прекршоци, на територијата на цела држава, софистицирано модерно решение. На сите автопатишта, регионални патишта ќе има камери. Камерата го праќа сигналот до софтерот, во 2021 очекувам тоа да профункционира. Пробале многу да се јават за кинење казни, но кај мене не може да помине тоа. Јас сметам дека ако сме одговорни, тоа не смееме да го дозволиме. Заев, Филипче, Николовски, но и мојот татко си платија казна кога направија сообраќаен прекршок. Ги охрабрувам полицајците да го санкционираат секој прекршок“ вели министерот Спасовски во Студио 10.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...