17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Спасовски: Нема повеќе кинење казни, и таткоми сега си плати казна !!!

Спасовски: Нема повеќе кинење казни, и таткоми сега си плати казна !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Само 5 дрегери за алкотестирање имавме во цела држава и 8 апарати за мерење на брзина (радари). Моравме да набавуваме нови. За камерите, пак, кои се поставени сега во земјава, тие се во функција на државна безбедност вели Спасовски за тв 24. Во 2021 ќе реализираме камери за сообраќајни прекршоци, на територијата на цела држава, софистицирано модерно решение. На сите автопатишта, регионални патишта ќе има камери. Камерата го праќа сигналот до софтерот, во 2021 очекувам тоа да профункционира. Пробале многу да се јават за кинење казни, но кај мене не може да помине тоа. Јас сметам дека ако сме одговорни, тоа не смееме да го дозволиме. Заев, Филипче, Николовски, но и мојот татко си платија казна кога направија сообраќаен прекршок. Ги охрабрувам полицајците да го санкционираат секој прекршок“ вели министерот Спасовски во Студио 10.

РЕКЛАМА
- Реклами -