23.9 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаГавазова: Многумина ме навредуваа што зедов помош од државата, но за жал...

Гавазова: Многумина ме навредуваа што зедов помош од државата, но за жал не знаат дека сите пари јас ги донирав на сиромашно семејство !!!

Гавазова: Кога државата ни додели финанскиска помош многумина ме колнеа, упатуваа погрди зборови кон мене и моето семејство, со зборовите: Зарем ти си таа да бараш пари од државата, каде ќе ви оди душата итн. Иако, тие се мои пари и сум ги заслужила со моето пеење, но јас лично не сум побарала помош од државата. Mногумина сигурно се прашуваа дали сум ги зела парите, секако дека ги земав, тие пари државата ги дава, ама не ги задржав за себе. Тие пари ги дадов на семејство кое е социјално загрозено. Но, немам потреба да се објаснувам околу тоа ниту планирам да се фалам што сум направила вели Гавазова во телефонскиот разговор со Шило Магазин.

За тие што не знаат, Гавазова важи за еден голем хуманист и никогаш до сега никој не научил за тоа, епа драги мои во тоа е големината на еден човек.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мечка убила и изела овци во гостиварско село Равен

На бројот за итни случаи 112, синоќа регистрирана е пријава за напад од мечка врз овци во општина Гостивар, информираат денеска од Центарот за...

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...