12.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија Гавазова: Многумина ме навредуваа што зедов помош од државата, но за жал...

Гавазова: Многумина ме навредуваа што зедов помош од државата, но за жал не знаат дека сите пари јас ги донирав на сиромашно семејство !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Гавазова: Кога државата ни додели финанскиска помош многумина ме колнеа, упатуваа погрди зборови кон мене и моето семејство, со зборовите: Зарем ти си таа да бараш пари од државата, каде ќе ви оди душата итн. Иако, тие се мои пари и сум ги заслужила со моето пеење, но јас лично не сум побарала помош од државата. Mногумина сигурно се прашуваа дали сум ги зела парите, секако дека ги земав, тие пари државата ги дава, ама не ги задржав за себе. Тие пари ги дадов на семејство кое е социјално загрозено. Но, немам потреба да се објаснувам околу тоа ниту планирам да се фалам што сум направила вели Гавазова во телефонскиот разговор со Шило Магазин.

За тие што не знаат, Гавазова важи за еден голем хуманист и никогаш до сега никој не научил за тоа, епа драги мои во тоа е големината на еден човек.

РЕКЛАМА