24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаДевојчето од Охрид кое се молеше за 2500 денари за испитување на...

Девојчето од Охрид кое се молеше за 2500 денари за испитување на очите ќе може да се лекува бесплатно кај Др. Наум Трпенсоки во Промедика.

Девојче од Охрид бара помош и собира пари за лекување на очите. Фотографијата е направена синоќа во Охрид, се вели во објавата на социјалната мрежа Фејсбук.


После оваа објава се огласи Др. Наум Трпенсоки и упати апел до сите што го познааваат ова девојче да го исконтактираат лично за понатамошно бесплатно лекување во Очната клиника ”Промедика Офталмологија”

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...