23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Девојчето од Охрид кое се молеше за 2500 денари за испитување на...

Девојчето од Охрид кое се молеше за 2500 денари за испитување на очите ќе може да се лекува бесплатно кај Др. Наум Трпенсоки во Промедика.

Translate (Eng):[gtranslate]

Девојче од Охрид бара помош и собира пари за лекување на очите. Фотографијата е направена синоќа во Охрид, се вели во објавата на социјалната мрежа Фејсбук.


После оваа објава се огласи Др. Наум Трпенсоки и упати апел до сите што го познааваат ова девојче да го исконтактираат лично за понатамошно бесплатно лекување во Очната клиника ”Промедика Офталмологија”

РЕКЛАМА
- Реклами -