29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСтружанец прегази две малолетни девојчиња на улица железничка Охрид.

Стружанец прегази две малолетни девојчиња на улица железничка Охрид.

Стружанец прегази две малолетни девојчиња на улица Железничка.

Едното на возраст од 13, а другото на 18 годишна возраст преминувале на коловозот, кога ги удрило возило со струшки таблици. Девојчињата се во специјалната болница за ортопедија и трауматологија Св Еразмо Охрид. Едното имало полесни, а другото потешки повреди.

Од охридската полиција го потврдија настанот.

_Во моментов се врши увид на лице место за причините за сообраќајната несреќа. Утре ќе има подетални информации, рече портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Пишува:ohridnet

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...