25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Точно е дека шоферот со Бентлито е казнет со 45 евра,...

Шилегов: Точно е дека шоферот со Бентлито е казнет со 45 евра, но будно ќе го следам обвинителството за да добие и кривична пријава !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако синоќа градоначалникот Петре Шилегов на својот фејсбук профил ја објави казната од 45 евра за сопственикот на „бентлито“ кое возеше низ Плоштадот Македонија, денес кажа дека тој ќе заработи и кривична пријава. Шилегов одговарајќи на новинарско прашање за малата казна на прекршителот рече дека тоа било првата реакција и дека во тек е постапката за поднесување кривична пријава.

„Тоа што беше снимено на Плоштадот е скандалозно. Глобата од 45 евра која ја објавив вчера не значи дека туку завршува работата околу санкционирање на лицето. Ќе биде поднесена кривична пријава бидејќи има елементи на загрозување на безбедноста на сообраќајот. Ќе го држиме обвинителството под око како ќе постапи по овој случај“, кажа Шилегов.

РЕКЛАМА
- Реклами -