4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаШилегов: Точно е дека шоферот со Бентлито е казнет со 45 евра,...

Шилегов: Точно е дека шоферот со Бентлито е казнет со 45 евра, но будно ќе го следам обвинителството за да добие и кривична пријава !!!

Откако синоќа градоначалникот Петре Шилегов на својот фејсбук профил ја објави казната од 45 евра за сопственикот на „бентлито“ кое возеше низ Плоштадот Македонија, денес кажа дека тој ќе заработи и кривична пријава. Шилегов одговарајќи на новинарско прашање за малата казна на прекршителот рече дека тоа било првата реакција и дека во тек е постапката за поднесување кривична пријава.

„Тоа што беше снимено на Плоштадот е скандалозно. Глобата од 45 евра која ја објавив вчера не значи дека туку завршува работата околу санкционирање на лицето. Ќе биде поднесена кривична пријава бидејќи има елементи на загрозување на безбедноста на сообраќајот. Ќе го држиме обвинителството под око како ќе постапи по овој случај“, кажа Шилегов.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...