11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаАнкетен лист: Заев нема ни пари, ни имот, му должат 70 000...

Анкетен лист: Заев нема ни пари, ни имот, му должат 70 000 евра и тоа е се!

Зоран Заев воопшто не е богат, ниту има пари и имот, според анкетниот лист, што го доставил до Комисијата за антикорупција.

Според анкетниот лист, единственото нешто што го поседува Зоран Заев е побарување од 4 милиони и 300 илјади денари или околу 70 илјади евра. Значи, и овие пари ги има, а ги нема.

Заев позајмил некому уште пред 8 години 70.000 евра и тој се уште му ги должи. Тие 70 илјади евра според листата се стекнати на “друг начин”.


Но, затоа сопругата, родителите и децата на премиерот поседуваат два стана во Струмица, деловен простор, земјоделско земјиште, куќа, мини купер, пари, орочени средства.

Меѓу пријавениот имот го нема ниту скапиот мотоцикл бе-ем-ве, бидејќи тој е денешен весниксопственост на фирмите на Заеви.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...